Skip to main content

A | +A | +A

 

Breadcrumb

Strona główna / O nas Aktualności / Nowe mieszkania nad jeziorem Dąbie

Nowe mieszkania nad jeziorem Dąbie

Nasza spółka zakończyła właśnie budowę nowego osiedla przy ul. Fregaty w Szczecinie. W sumie powstało sześć budynków, w których jest prawie 200 mieszkań. Wszystko to w sąsiedztwie jeziora Dąbie. Pierwsi lokatorzy już wprowadzają się do swoich domów.


Budowa pierwszego etapu osiedla ruszyła w sierpniu 2018 r. W ciągu niespełna dwóch lat zaniedbana dotąd przestrzeń w rejonie ul. Masztowej i Oficerskiej przeszła radykalną metamorfozę. W miejscu, gdzie były stare zabudowania i chaszcze powstały nowoczesne budynki mieszkalne. To kolejny przykład rewitalizacji zdegradowanych obszarów.

Nasze TBSy od lat są jednymi z najbardziej prężnych w Polsce. W ubiegłym roku wybudowały najwięcej mieszkań spośród wszystkich Towarzystw w kraju - prawie 400. To duży sukces /- mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina - /inwestycje TBSów zawsze charakteryzują się wysoką dbałością o detale. Co ważne, przestrzeń wokół budynków jest kompleksowo zagospodarowana. W ramach osiedla powstają place zabaw, zieleń, wiaty dla rowerów, parkingi itp. Wszystko po to, aby życie lokatorów było jak najbardziej komfortowe.

Mieszkańcom nowego osiedla życzę przede wszystkim spokoju i wygody.

Atutem osiedla z pewnością jest bliskość jeziora Dąbie, kąpieliska i plaży miejskiej oddalonej jedynie 500 metrów od mieszkań (kąpielisko obecnie jest modernizowane). Dodatkowo też w pobliżu znajduje się m.in. żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa.

Budowa tego osiedla była dla nas dużym wyzwaniem. Pierwszy raz w historii spółki stawialiśmy budynki tak blisko wody - mówi Paweł Sikorski, prezes TBS Prawobrzeże  Cała inwestycja jest posadowiona na palach. Warto było ją zrealizować. Zastosowane tu rozwiązania technologiczne gwarantują możliwość długotrwałego użytkowania osiedla przez jego mieszkańców.

A bliskość jeziora… to naprawdę duży atut tej inwestycji. Mieszkańcy naszego osiedla mają kąpielisko miejskie niemalże na wyciągnięcie ręki.

Osiedle powstało na solidnych fundamentach. Ze względu na jego usytuowanie najpierw wbito w ziemię ponad 700 pali na głębokość 5 i 6 metrów (ich łączna długość to ponad 3,5 km). Wzmocniono także podłoże pod budowę dróg i parkingów na osiedlu. Zastosowano kolumny żwirowe wraz z materacem geosyntetycznym.

Dopiero potem przystąpiono do realizacji zasadniczej części inwestycji.

Mieszkania, jak zawsze w przypadku inwestycji TBS, są wykończone pod klucz. To znaczy praktycznie od razu do zamieszkania. Po stronie mieszkańców jest jedynie  pomalowanie ścian na swój wymarzony kolor i wniesienie mebli. W pokojach znalazły się nowoczesne wykładziny, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne. W  mieszkaniach zamontowano zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, nowe okna i drzwi. Mieszkania parterowe mają dostęp do ogródków przydomowych. Przewidziano także lokale dla osób niepełnosprawnych.

Teren wokół budynków jest kompleksowo zagospodarowany. W ramach inwestycji wykonano: oświetlenie, chodniki, alejki, ławki, place zabaw i miejsca parkingowe.  Zasadzono także drzewa i wysiano trawę.

Inwestycja obejmowała także przebudowę fragmentów ul. Masztowej oraz Oficerskiej.

Powstała także ul. Fregaty, osiedlowa droga - przedłużenie ul. Masztowej.

Koszt inwestycji wynosi ok 60 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego, wkładu gminy, partycypacji najemców i środków własnych TBS Prawobrzeże.

Wykonawcą inwestycji jest firma Calbud.

Osiedle w liczbach :

6 - liczba nowych budynków,
184 - liczba mieszkań na osiedlu,
630 - przewidywana liczba mieszkańców
9742 m2 - pow. użytkowa mieszkań,
8858 m2 - pow. położonej wykładziny w mieszkaniach
6136 m2 - pow. położonej glazury i terakoty w lokalach,
136 - tyle zasadzono drzew,
6161 m2 - obszar na jakim posiano trawę,

W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie drugiego etapu osiedla, w ramach którego również powstanie sześć budynków i 184 mieszkania.

Nowe mieszkania nad jeziorem DąbieNowe mieszkania nad jeziorem DąbieNowe mieszkania nad jeziorem DąbieNowe mieszkania nad jeziorem DąbieNowe mieszkania nad jeziorem DąbieNowe mieszkania nad jeziorem DąbieNowe mieszkania nad jeziorem Dąbie